Araba | Konular | Kitaplar

araba

Arabalar da mı Hacklenecek !

Teknolojinin gelişmesi ile arabalarda takip sistemleride gelişti..bu sistem bir çok alanda kullanıcılara kolaylık ve avantajlar sunmakta..fakat bu sistem üzerinden hackerlik yapılabilir mi diye araştırma yapılmış işte sonuç
University of Washington ve University of California'da çalışmalar yapan araştırmacılar arabaları hacklemenin bir yolunu buldu. Araştırmacılar kapıları kitleyebildiklerini, fren sistemini devre dışı bırakabildiklerini hatta motoru bile durdurduklarını iddia ediyor.

Araştırmaları yapan grup bu işlemleri 2008 yılından itibaren arabalarda kullanılması zorunlu kılınan Controller Area Network adındaki sistem üzerinden yapıyor.

Arabanın icadı

Bu konuda ilk söylenmesi gereken,otomobilin icadının başka icatlara benzemediğidir. Otomobilin başlangıcından bugünkü mükemmel,gelişmiş durumuna ulaşabilmesi, değişik kişilerin fikirleri ve aşamalarla gerçekleşmiştir.

H

H harfi ile başlayan kelime manaları

G

G harfi ile başlayan kelime manaları

F

F Harfi ile başlayan kelime manaları

E

E Harfi ile başlayan kelime manaları

D

D Harfi ile başlayan kelime manaları

Ç

Ç harfi ile başlayan kelime manaları

C

C harfi ile başlayan kelime manaları

B

B harfi ile başlayan kelime manaları

A

A Harfi ile başlayan kelime manaları

İkinci el fiyatları çok düştü , İşte fiyatlar


Küresel Kriz Araba Sektörüne Derin Yara Aldırdı 2'nci El Araba Alımı İçin En Uygun Fiyatlar Aslında paranız varsa araba almanın tam zamanı. Rakamlar inanılmaz düştü. Yeni fiyatlar şöyle;

İkinci el fiyatı çok düştü Şimdi araba Alma Zamanı

Küresel Kriz Araba Sektörüne Derin Yara Aldırdı 2'nci El Araba Alımı İçin En Uygun Fiyatlar Aslında paranız varsa araba almanın tam zamanı. Rakamlar inanılmaz düştü. Yeni fiyatlar şöyle;

İkinci el otomobil pazarında satıcı çok ama alıcı yok. Kredi borcunu ödeyemeyen çok sayıda kişi arabasını satıyor. Bu nedenle de fiyatlar inanılmaz derecede düşmüş durumda. Döviz fiyatlarındaki yükselme karşısında fiyatların artması beklenirken tam tersine ucuzlama dikkati çekiyor.

Otomobil almayı düşünenler, tam zamanı!

Renault Satış ve Şebeke Müdürü Merih Tüzün, yaşanan global krizinde de etkisiyle talihsiz bir dönemin yaşanmasının yanı sıra otomobil almak için çok cazip bir dönemin içinde bulunulduğunu bildirdi.

Tüzün, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası`nca bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ``Mersin Otomobil ve Ticari Araçlar Fuarı``nın (MOF`08) açılışının ardından stantlarında düzenlediği basın toplantısında, global krizin otomotiv sektörünü az da olsa etkilediğini söyledi.

``Küresel krizin de etkisiyle talihsiz bir dönem yaşamakla birlikte otomobil almak için çok cazip bir dönemin içindeyiz`` diyen Tüzün, şöyle devam etti:

``Çünkü otomotiv markaları her yılın son 3 ayında en el verişli şartları sunar. Global bir krizinden bahsediyoruz. Bu tabii ki, Türkiye`yi de etkiledi. Aslında bizim açımızdan şu an iyi bir durum söz konusu. Çünkü müşteri henüz showroom`lardan uzaklaşmadı. Dolayısıyla halen Türkiye krizi kıyısından köşesinden yaşar nitelikte. Tüm otomobilciler çok ciddi kampanyalarla yılı en iyi şekilde bitirmeye çalışıyor.``

Lastiklerinizin bakımı konusunda önemli noktalar

LASTİKLERİNİZİN BAKIMI KONUSUNDA ÖNEMLİ NOKTALAR

HAVA BASINCI

Gereğinden az basınç lastikler için zaralı faktörlerden biridir. Neticeleri lastik deformasyonu, dayanıklığın azalması, kontrolsüz kullanım ve kazalara neden olabilir. Lastiğinizin hava basıncı gereğinin yarısı kadar olsa dahi görüntüsünde bir değişiklik olmayacaktır.

LASTİKLERİN ROTASYONU

En ucuz benzinli araba listesi

Motorine gelen zamlar ibreyi benzinliye çevirdi..

Dizel, son zamlarla benzin ile arasındaki fiyat farkını iyice kapattı. Buna rağmen dizel otomobil fiyatlarında bir gerileme yaşanmaması sebebiyle dizel, ekonomi arayanların gözündeki tacını kaybetmek üzere.